سیامک عباسی

وبلاگ هواداران

مصاحبه سیامک عباسی با رسانه اینترنتی آوای پاپ

اخبارمصاحبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶
مصاحبه سیامک عباسی با رسانه اینترنتی آوای پاپ

مصاحبه سیامک عباسی با رسانه اینترنتی آوای پاپ که در حاشیه یکی از کنسرت هایش انجام گرفته است را می توانید در ادامه از وبلاگ هواداران بخوانید. این مصاحبه در تاریخ 8 مرداد 1396 منتشر شده است.

آوای پاپ – الهام تاج فرد: سیامک عباسی خواننده خوش صدا و صاحب سبک این روزهای جامعه موسیقی کشورمان، که در شهریور ماه ۱۳۹۵ اولین آلبوم رسمی خود با نام «خوشبختیت آرزومه» را منتشر کرد، در حال برگزاری کنسرت های خود در سرتاسر ایران است تا از این طریق با مخاطبان خود هم صدا شود و برای آنها خاطره ساز لحظه های خاص شود. به همین بهانه و در حاشیه کنسرت اراک، مصاحبه کوتاهی با وی ترتیب دادیم، که مشروحش را در ادامه می‌خوانید.

آقای عباسی در مورد کارهای جدیدتان بگویید و آیا قصد انتشار آلبوم هم دارید؟

– کار دارم، خیلی زیاد هم دارم، هنوز در مورد اینکه به شکل آلبوم یا تک آهنگ منتشر شوند تصمیم قطعی نگرفته ام، اما به احتمال زیاد روند انتشار تک آهنگ را ادامه خواهم داد و در میان آن ها حتماً موزیک ویدیو هم خواهم داشت.

آیا موزیک ویدیو ها به شیوه قبل ساخته خواهند شد؟

– بله، قطعاً کارهای من به شیوه قبل ادامه خواهد یافت ولی این به آن معنا نیست که سبک دیگری از ویدیو را تجربه نخواهم کرد، موزیک ویدیوهاى انیمیشن رو که حتماً شاهد خواهیم بود ولی موزیک ویدیو با سبک و سیاق جدیدتر هم خواهم داشت.

در کارهای جدید قصد همکاری با تیم جدیدی رو دارید؟

– همان طور که می‌دانید بیشتر کارهای من چه به لحاظ ساخت ملودی چه ترانه کار خودم بوده و حتى در خیلى موارد حتی تنظیم کارها هم بر عهده خودم بوده، همین روند ادامه خواهد داشت. اما در کنار این، همیشه یک سری از دوستان بوده اند که با آن ها همکاری داشته ام، آن هم هستند و در حال کاریم. اما به غیر از آن ها دوستان دیگرى هم هستند که به دایره ى همکارانم افزوده شده اند و در حال ساخت و تولید کارهاى جدید و متفاوتیم.

نظرتون در مورد ستاره سازی توسط بعضی شرکت ها و ظهور یک شبه بعضی ستاره ها با پول چیست؟

– به نظر من نه تنها ایراد ندارد، بلکه خیلى هم خوب است. به دلیل اینکه هر چه چرخ موسیقی بهتر و با قدرت بیشترى بچرخد، باید خوشحال تر باشیم. به نظر من درست است که اکثراً (و نه همه این کارها) تجاری به حساب می‌آیند اما به هر حال هر صنعتی نیاز به کار تجاری هم دارد همانطور که سینما فیلم تجارى دارد، موسیقی هم به آهنگ تجارى نیاز دارد. چون جامعه به موسیقی مصرفی نیاز دارد و نمی‌شود همیشه موسیقی فاخر ارائه داد. موسیقی مصرفی هم کاربرد خودش را دارد و ستاره سازی در این زمینه ایرادی ندارد. این موضوع باعث مى شود که هم اکثریت مردم به موسیقى نزدیک تر شوند، هم به جامعه موسیقی پول تزریق ‌شود و هم اینکه بچه های موسیقی بتوانند امرار معاش بهتری داشته باشند و متعاقباً تجربه هاى بهترى را رقم بزنند. به نظر من اتفاق خوشایندی ست، اما در مورد اینکه با چه کیفیتی دارد اتفاق می‌افتد باید بحث کارشناسی صورت بگیرد. من ترجیح می‌دهم نظر شخصی در این مورد ندهم، ولی به شدت خوشحالم که جامعه موسیقی با چهره های جدید رو به رو شده، چرا که سال ها تکرار و سال ها انحصار، به موسیقی ایران لطمه زده بود و سلیقه جامعه ما را به قهقهرا برده بود. الان درست است که به لحاظ کیفی خیلی شاهد اتفاق شگرفی نیستیم اما همین که به لحاظ کمیت و تعدد خواننده ها، تنوع در سبک و سیاق به وجود آمده، به نظر من اتفاق خوبى ست و خواه ناخواه به بالاتر رفتن سطح جامعه موسیقی ایران و همینطور سطح سلیقه مخاطب کمک خواهد کرد.

نظرات (۱)
Parham Bakhshi ۰۸ مرداد ۹۷ ، ۰۷:۰۲
بسیار عالی و خواندنی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
اخبار ( ۷۷ مطلب )
آهنگ ( ۳۳ مطلب )
آلبوم ( ۱ مطلب )
موزیک ویدیو ( ۹ مطلب )
متن آهنگ ( ۳۷ مطلب )
کتاب ( ۲ مطلب )
آهنگ پیشواز ( ۳ مطلب )
مصاحبه ( ۲۰ مطلب )
متفرقه ( ۱۶ مطلب )